Hnutí pro život - modlitební setkání (publikováno 6.12.2014)

Autor: Dana Pospíšilová

Modlitby před porodnicemi, adorace nebo jiná modlitební setkání na úmysly Modliteb za nejmenší v měsíci prosinci 2014.

05.12.2014 21:00

Maria Hilf, poutní místo P. Marie Pomocné u Zlatých Hor

1. pátek v měsíci noční křížová cesta za ochranu nenarozeného života. Začátek ve 21 hod. u 1. zastavení. BUS odjíždí z Jeseníku od kostela ve 20:15. https://mariahilf.cz/MainPage_CZ.htm

11.12.2014 15:00  Brno, kostel u minoritů

Modlitba růžence za děti, které zemřely před narozením nebo při porodu, za jejich rodiny a za počatý život. Následuje mše sv. na stejný úmysl a po ní adorace. Pokud se nemůžete zúčastnit osobně, lze jméno dítěte zaslat emailem: tobit@tobit.cz

11.12.2014 16:10  Brno, kostel u minoritů

Po růženci a po mši sv. sloužené za děti, které zemřely před narozením nebo při porodu, za jejich rodiny a za počatý život, bude následovat adorace na tytéž úmysly. Pokud se nemůžete zúčastnit osobně, lze zaslat jméno dítěte emailem: tobit@tobit.cz

12.12.2014 17:30  Tišnov, kostel sv. Václava

Každý druhý pátek v měsíci v 17:30h růženec za ochranu lidského života od početí do přirozené smrti. (Od 18:00h následuje mše sv. sloužená na stejný úmysl a po ní krátká adorace s požehnáním.)

12.12.2014 18:30  Tišnov, kostel sv. Václava

Každý druhý pátek v měsíci v 18:00h mše sv. za ochranu lidského života od početí do přirozené smrti a po ní (cca v 18.30) následuje krátká adorace s požehnáním.

13.12.2014 13:30  Ostrava Poruba - kaple Fakultní nemocnice

Každou 2. sobotu v měsíci se od 13:30 v kapli Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba koná modlitba za ochranu lidského života od početí do přirozené smrti (růženec, přímluvy za všechny, litanie a zpěvy, modlitba zasvěcení z Maria Hilf) a poté následuje mše sv.

13.12.2014 16:00  Kladno-Kročehlavy, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

Každou 2. sobotu v měsíci se v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Kladně-Kročehlavech v 16.00 hodin konají modlitby pro život s adorací. Bližší informace: Michaela Prentisová, lpp@lpp.cz

13.12.2014 20:00  Zašová, kostel Navštívení Panny Marie

Mariánské poutní místo Zašová, od 20:00h noční bdění - adorace. Ve 22:00h následuje mše sv. za zastavení potratů v naší zemi.

25.12.2014 16:00

Olomouc - Fakultní nemocnice, prostor před porodnicí

Poslední čtvrtek v měsíci v 16:00 modlitba růžence za zastavení zla potratů. Ve stejném dni je na tento úmysl sloužena v 18 hodin mše svatá v dominikánském klášterním kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie.

27.12.2014 07:55  Praha 2, kostel sv. Ignáce, Karlovo nám.

Po mši sv.od 7:30 se od kostela sv. Ignáce vydává růžencový pochod k porodnici u Apolináře. Zakončení v 9:00h. Bližší informace: Michaela Prentisová, lpp@lpp.cz

Náboženství v rodinách (publikováno 1.11.2013)

Autor: Filip Macoun

R.D. Mgr. Tomáš Kuba, kněz a správce Děkanství Děčín, nabízí zajímavou možnost, jak prohloubit náboženské vzdělání, sejít se s knězem a zároveň utužit duchovní život rodiny.  Touto příležitostí je jeho osobní návštěva u vás doma (nebo na jakémkoli jiném vhodném místě) a výuka náboženství pro jednotlivce či rodiny. Neváhejte využít této nabídky, která může být velkou pomocí pro vás i vaše blízké.

Kontakt na otce Tomáše Kubu je ZDE

Hnutí pro život žádá o modlitby (publikováno 5.10.2014)

Autor: Dana Pospíšilová

Hnutí Pro život si Vás dovoluje požádat o modlitby na tyto aktuální úmysly:

Zpráva proti přírodě

V úterý 22.10.2013 se bude hlasovat v Evropském parlamentu o zprávě o sexuálním a reprodukčním zdraví a právech (zpráva výboru pro práva žen a rovnost pohlaví ZDE). Prosíme o modlitbu, aby tento dokument nebyl přijat. Přijetí zprávy je prvním krokem k vnucení legislativy národním státům. Tento dokument prosazuje sexualizaci dětí, antikoncepci, potraty a to vše z veřejných rozpočtů. Útočí také na práva rodičů a svobodu svědomí.

Setkání českých a slovenských biskupů

Od úterý 22.10 do čtvrtka 24.10. se po téměř 20 letech koná společné zasedání české a slovenské biskupské konference. Prosíme o modlitby za toto setkání. Právě slovenští biskupové v září 2013 zorganizovali Pochod pro život v Košicích, kterého se zúčastnilo přes 80 tisíc lidí. Košický pochod pro život měl mobilizovat veřejnost a upozornit tvůrce veřejného mínění a legislativce, že ochrana života a rodiny tvořené manželstvím muže a ženy jako nenahraditelného prostoru pro vznik a rozvoj života mají na Slovensku podporu veřejnosti.