Chystáte se na březnovou Pouť Prahou za národ?

28.02.2013 21:39

Dobrý den,

Prosím, nabídněte i tuto krásnou pouť Prahou,

Čím víc nás bude, tím lépe.

Dana pospíšilová

Změna trasy pouti Prahou za národ 9.3.2013 a dopisy pro putovní okruhy

Milí průvodci a účastníci putovních okruhů,

oznamuji Vám změnu trasy pouti Prahou za národ, která se koná v sobotu 9. března 2013.

Pro předpokládanou větší účast z Vaší strany, jsme zvolili méně komplikovaný opačný směr trasy pouti. Proto pohoštění v klášteře u augustiniánů na Malé Straně, z důvodu nevelkého prostoru, odpadá.

Program a směr trasy je následující:

V 10 hodin mše svatá v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Po ní se sejdeme u Svatováclavské kaple, další zastávka je u NOVÝCH ZÁMECKÝCH SCHODŮ, kde je výhled na Prahu.

Dále se dáme Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí před budovu Parlamentu a odtud pokračujeme směrem ke kostelu Pražského Jezulátka.

Odtamtud zamíříme na Karlův most, kde budeme mít dvě zastavení. Nejdříve u sochy sv. Jana Nepomuckého a pak u sousoší Sv. Kříže.

Přes ulici se zastavíme u kostela Nejsvětějšího Salvátora a budeme pokračovat Karlovou ulicí na Staroměstské náměstí na místo, kde stával Mariánský sloup.

Zajdeme i k soše Panny Marie u Týnského chrámu. Poslední zastavení bude na Václavském náměstí u sochy sv. Václava, kde bude naše pouť končit.

S těmi, kteří o této změně vědět nebudou, bude sestra M.Cyrila odcházet ve 12.15 hodin odcházet od sochy sv. Václava na Václavském náměstí původním směrem. Tak se obě skupiny cestou někde potkají. Tolik k březnové pouti.

V přílohách Vám posílám dopis, kde je zmíněna tato změna, dále program pouti, časopis a  3x modlitbu za křesťanskou Evropu v barevném provedení s obrázkem, z kterých se může udělat kartička.

Prosím o předání informací Vašim členům z okruhu a zařazení zpráv do průvodní knihy.

Za Vaši spolupráci Vám děkuji a vyprošuji pomoc a blízkost Panny Marie.

s.M.Bernadetta